Одноклітинні організми

Найпростіші організми - одноклітинні. Вони були першими живими істотами на Землі і залишаються найчисленнішою групою дотепер.

КлітиниКлітини — найдрібніші одиниці, здатні до самостійного життя. Найпростіші організми складаються лише з однієї клітини, яка містить усю необхідну інформацію для того, щоб організм міг жити і розмножуватися.

Усередині клітини
Тваринна клітина має тонку зовнішню оболонку, що дозволяє потрібним речовинам проникати всередину, а непотрібним — виходити назовні. Оболонка заповнена драглистою рідиною — цитоплазмою, в якій плавають дрібні тільця — органели, що виконують різні функції. Головна органела — це ядро. У ньому містяться гени, що визначають будову клітини та її функції. Інші органели вивільняють вміщену в їжі енергію, виводять продукти обміну речовин або захищають клітину від ворожих організмів. Рослинні клітини відрізняються від тваринних насамперед наявністю твердої зовнішньої оболонки (стінки) і особливих органел — хлоропластів, здатних за допомогою сонячної енергії виробляти поживні речовини.
Клітини бактерій не мають ядер, тому їх називають прокаріотними («доядерними»). Із прокаріотних клітин почалася еволюція клітинних форм життя на Землі.

Авторизация